≫

Jokanović sa raspoloženim Mitrovićem razbio Barnli i ušao u istoriju, Čelsi dobio Njukasl! (FOTO) (VIDEO)

Fulam je stigao do prve ovosezonske pobede u Premijerligi

• 6

Srpski trener Slaviša Jokanović sa svojim Fulamom, savladao je Barnli 4:2 i tako ispisao stranice fudbalske istorije Srbije kao prvi trener u Premijer ligi koji je zabeležio pobedu.

Veliku pomoć opularni Jokan imao je u Aleksandru Mitroviću koji je sa dva gola u samo dva minuta preokrenuo rezultat i doneo pobedu svom timu.

>>> Mitrović probušio Harta: Dva gola Srbina za dva minuta! (VIDEO)

Posle prva dva meča Premijerlige Engleske bez pobede, Kotidžersi su ušli u meč sa Barnlijem sa samo jednim ciljem, tri boda. Tako je samo 4 minuta bilo potrebno da Seri dovede domaće u vođstvo.

Ipak, izjednačenje je usledilo posle samo 6 minuta kada je Fulam izgubio loptu na sredini terena, pa je posle odlično izvedenog kontranapada Hendrik pogodio mrežu.

Međutim, da ovo ne bi bio meč nalik prethodnima potrudio se srpski internacionalac Aleksandar Mitrović koji je u samo dva minuta na skoro identičan način, glavom, pogodio za nedostižnih 3:1. Mitroviću je ovo treći gol ove sezone, a prvi je dao protiv Totenhema na neobičan način - glavom, ali gotovo sa poda.

Do kraja meča, Nemac Širle samo je dodatno povećao rezultat i tako obezbedio prvu ovosezonsku pobedu u najkvalitetnijem fudbalskom takmičenju Engleske za svoj tim.

Da podsetimo, Fulam sada ima tri boda i zauzima 12. mesto, dok je Barnli ostao na jednom poenu i trenutno je 18.

Aleksandar Mitrović proslavlja novi pogodak u Premijerligi; Foto: Tanjug/AP

U drugom današnjem meču, Čelsi je pobedio na teškom gostovanju u Njukaslu sa 2:1 i tako došao do još jedne pobede u nizu.

Sve najzanimljivije viđeno je na kraju ovog susreta jer je u samo 15 minuta Čelsi preko Azara poveo iz penala, da bi Hosel poravnao u 83. minutu posle centaršuta Jedlina.

Konačan rezultat postavljen je pred sam kraj meča kada je šut Alonsa, upravo od Jedlina završio u mreži Svraka.

Da pdosetimo, čelsi sa Liverpulom i Votfordom deli lidersku poziciju u Prmeijerligi.