Herta i Vukovi remizirali, Bajern nadigrao Leverkuzen za vrh tabele! (FOTO)

već posle tri odigrana kola Bavarci su sami na 1. mestu

• 0

Fudbaleri Bajerna iz Minhena nastavili su niz pobeda i u 3. kolu Bendeslige pobedom nad Bajerom iz Leverkuzena od 3:1.

Gosti su poveli, ali nisu imali snage da zadrže rezultat i spreče novi poraz.

>>> Liverpul pokazao moć protiv Totenhema, ali je na kraju slavio uz pomoć sudije! (VIDEO)

Sa druge strane, Bavarci nisu najbolje ušli u meč pa su tako u 5. minutu skrivili penal koji Vendel nije imao problem da realizuje.

Međutim, vodeći gol gostiju kao da je trgao izabranike Nika Kovača, pa su smao 5. minuta kasnije uspeli da dođu do izjednačenja preko Korentana Torisa koji je nešto kasnije zbog povrede morao da izađe iz igre.

Potpuni preokret viđen je u 19. minutu kada je veteran Bajerna Arjen Roben doveo svoju ekipu u vođstvo i to odličnim volejem sa nekih petnaestak metara.

Do kraja, Apotekari su ostali sa desetoricom igrača na terenu pošto je Belarabi dobio crveni karton posle starta nad Rafinjom, a ovakvo stanje stvari samo je dodatn opomoglo domaćinu da dođe do trećeg gola.

Hames Rodriges je u 89. minutu postavio konačan rezultat susreta.

U ostalim utakmicama, Fortuna je savladala Hofenhajm sa 2:1, Majnc je identičnim rezultatom stigao do trijumfa nad Augzburgom, dok je Lajpcig u pravoj goleadi uspeo da osvoji tri boda protiv Hanovera.

Takođe, Volfsburg i Herta odigrali su bez pobednika i tako omogućili Bajernu da sa 3 pobede iz isto toliko mečeva ostane sam na čelu tabele Bundeslige. Takođe, za Hertu je svih 90 minuta odigrao srpski vezista Marko Grujić, a u 24. minutu je dobio žuti karton.