≫

Zvezda pobegla Partizanu na +5! Najlepši gol sezone, "suknjica" za golmana i bomba iz slobodnjaka (VIDEO)

Crveno-beli bez većih problema rešili meč u Kruševcu protiv Napretka

• 67
Branko Jovičić čisti kopačku Marku Gobeljiću posle evrogola u 16. minutu; Foto: Crvenazvezdafk.com

Crvena zvezda je savladala Napredak iz Kruševca "pod Bagdalom" sa 3:0 golovima Marka Gobeljića u 16, Veljka Simića u 20. i Milana Jevtovića u 88. minutu, tako da sada ima pet bodova prednosti na tabeli ispred Partizana i Radničkog iz Niša, posle kompletiranih svih utakmica dosadašnjeg toka prvenstva.

Ekipa Vladan Milojevića se na taj način "osvetila" Napretku za jedini poraz koji su doživeli u prvenstvu prethodne sezone, upravo na ovom stadionu.

NAPREDAK - CRVENA ZVEZDA 0:3

(Gobeljić 16, Simić 20, Jevtović 88)

NAPREDAK: Ni. Petrović, Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Ne. Petrović, Eskić (Jović 85), Kostić, Ndiaje, Vulić, Vukanović (Rusević 90), Zec (Alivodić 59)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Degenek, Gobeljić, Jovičić, Jovančić, Ben (Meleg 90+2), Ebisilio (Milić 83), Simić (Jevtović 76), Pavkov

Strelci prvog i drugog gola za Zvezdu - Veljko Simić i Marko Gobeljić; Foto: Crvenazvezdafk.com

Sve je rešeno faktički posle 20 minuta igre, kada je na semaforu pisalo 2:0. Prvo je u 16. minutu Marko Gobeljić na spektakularan način zatresao mrežu Nikole Petrovića, kada je posle kratkog dodavanja Ebisilija iz slobodnog udarca sa oko 30 metara raspalio po lopti i pravim projektilom matirao golmana domaćih.

Bio je gol dosadašnjeg toka sezone i nesumnjivo će Gobeljić biti jedan od kandidata za najbolji gol sezone.

Samo nekoliko minuta kasnije posle dobrog proigravanja Bena, Veljko Simić je izašao 1 na 1 sa golmanom Napretka iskosa sa leve strane, šutirao je i proturio mu loptu kroz noge, a ona je završila u mreži.

Zvezda je do kraja poluvremena nastavila da napada, ali osim nekoliko pokušaja sa distance iz solidnih pozicija, koji su završili daleko preko gola, nije bilo ozbiljnijih šansi.

Ali jeste bilo nervoze među igračima Napretka, pa je čak štoper Dušan Veškovac u jednom momentu rizikovao drugi žuti karton kada se uneo u lice sudiji Zoranu Širokom, ali je on smireno reagovao u toj situaciji.

Početkom drugog poluvremena došlo je do burne situacije i novih protesta "Čarapana", kada je Milan Borjan istrčao van kaznenog prostora i lopta ga je pogodila u ruku. Golman Zvezde nije imao nameru da igra rukom, pa mu je zato Široki dao žuti karton. Ali se to nije svidelo domaćim igračima, kao i publici, koja je skandirala "Lopovi, lopovi".

Do kraja utakmice Zvezda se opredelila na kontre, dok je Napredak igrao znatno ofanzivnije i propustio je nekoliko dobrih šansi da smanji prednost Zvezde i da unese neizvesnost u ishod meča.

Najbliži pogotku bio je Eskić u 79. minutu, ali je pogodio prečku. Zatim je viđena još jedna sjajna šansa, ali je Borjan imao sreće jer je lopta prošla tik pored stative kod šuta igrača Napretka.

U završnici utakmice je Zvezda ipak rešila sve dileme, jer je rezervista Milan Jevtović u 88. minutu sjajno izveo slobodan udarac i postavio konačnih 3:0.

Trener Zvezde Vladan Milojević bio je zadovoljan posle utakmice i čestitao je svojim igračima na trijumfu.

- Dobra utakmica, dobro smo kontrolisali meč, dali smo dva gola rano u prvom poluvremenu, pa je Napredak posle morao da juri gol. Čestitam igračima na pobedi i igračima Napretka na fer i korektnoj borbi - rekao je Milojević.

Šef stručnog štaba Napretka Milorad Kosanović je isključen na poluvremenu zbog prigovora, pa je umesto njega izjavu dao njegov pomoćnik Ivan Stefanović.

- Čestitao bih momcima na zalaganju i pruženoj igri. Igrali su dobro, presekao nas je evrogol Gobeljića, bio je to gol koji se ne brani, a to im je bio prvi šut. Posle toga smo primili i drugi, pa pokušali da damo gol, ali nismo uspeli. Zvezda nas je kaznila i rešila meč. Idemo dalje, nama sada sledi duel protiv Čukaričkog - rekao je Ivan Stefanović.