≫

Liverpul u nokdaunu: Čelsi posle preokreta šokirao Enfild! (FOTO) (VIDEO)

Odigrani su mečevi Liga kupa Engleske

• 2

Derbi meč između Liverpula i Čelsija koji se igrao u okviru Liga kupa pripao je Plavcima iz Londona koji su posle preokreta savladali Redse sa 2:1.

Ekipa trenera Sarija za samo 6 minuta uspela je da nadoknadi minus od jednog gola i plasira se u četvrto kolo najstarijeg takmičenja Engleske.

>>> Šokantan poraz Barse od "fenjeraša": Primili dva gola za minut, Mesi se hvatao za glavu, nije verovao šta ih je snašlo (VIDEO)

Tim iz Londona bolje je ušao u utakmicu, a glavne prilike za gol propustio je Alvaro Morata u dva navrata. Ipak, golova u prvom delu igre nije bilo.

Ravnopravna igra viđena je i u nastavku, a kako je meč odmicao ekipa Jirgena Klopa vršila je sve veći pritisak na odbranu Čelsija.

Tako je u 58. minutu Mane posle odlične odbrane došao do lopte, prosledio do Keite koji šutira ka golu, a njegov odbijeni udarac od strane golmana Kabaljera, ispravlja Staridž za prvo vođstvo.

Odgovor gostiju usledio je dvadesetak minuta kasnije kada je na novu odbijenu loptu naleteo Emerson i sa nekoliko metara uveo meč u egal.

Do kraja, Eden Azar je posle solo prodora uputio neodbranjiv udarac ka golu domaćina, i tako postavio konačan rezultat i potpuni preokret.