Spektakularan preokret Borusije: Od 0:2 do 4:2, Nemačka ima novog lidera!

Proradila je gol-mašina iz Dortmunda u Leverkuzenu

• 1

Bundesliga ima novog lidera, Borusija Dortmund je priredila novi spektakl posle nedavnih 7:0 sa Nirnbergom.

"Milioneri" su kao gosti u Leverkuzenu, posle 0:2 sa poluvremena, u nastavku meča "rafalno" preokrenuli i stigli do pobede od 4:2 kojom su preuzeli čelnu poziciju na tabeli nemačkog prvenstva ispred Bajerna koji je dan ranije poražen od takođe drugoplasirane Herte.

Ključni čovek preokreta Dortmunda bio je bivši fudbaler Barselone Pako Alkaser.

Upravo je njegov ulazak u igru pokrenuo goleadu gostiju koja je krenula od 65. minuta kada je Jakob Brun Larsen pogodio za 2:1, a samo četiri minuta kasnije i Rojs za egal i najavu uzbudljive završnice.

Nisu se igrači Borusije zadovoljili remijem, u 85. minutu stigao je i preokret u režiji već pomenutog Alkasera, a isti igrač je u četvrtoj minuti nadoknade novim golom stavio tačku na još jedan veliki meč Borusije.