≫

Barsi pripala goleada u Londonu, Napoli tukao Liverpul u 90. minutu, Mažić sudio u preokretu Intera (VIDEO)

Trijumf Napolitancima obezbedio je Insinje * Mesi dvostruki strelac protiv Totenhema

• 1

Fudbaleri Barselone pobedili su ekipu Totenhema u derbiju 2. kola drugog dana utakmica Lige šampiona!

Zasluženo, s obzirom na to da su vodili 2:0 i 3:1, ali imali i apsolutnu dominaciju što se tiče šuteva - 14:6. Kutinjo je već u 2. minutu načeo Pevce, Rakitić udvostručio predost u 28. minutu, a strelac je bio i Lionel Mesi u 56. i 90. minutu.

U međuvremenu su za Totenhem pogađali Hari Kejn u 52. i Erik Lamela u 66. minutu. Barsa je, eto, posle Đirone i Leganjesa ponovo primila dva gola, ali je, za razliku od tih mečeva, sada pokazala sjajnu igru u ofanzivi.

Mesi je bio dvostruki strelac Foto: Tanjug/AP

U drugom meču grupe B Inter je napravio preokret na gostovanju PSV-u!

Neroazuri su gubili od 27. minuta,d a bi Najngolan do poluvremena uspeo da izjednači u 44. minutu,. Samo tri minuta pre toga Milorad Mažić, koji je sa svojim pomoćnicima vodio ovaj meč, dao je žuti karton Samiru Handanoviću za igranje rukom van kaznenog prostora. Domaćin je tražio crveni, ali je Srbin bio siguran u svoju odluku.

Gol vredan tri boda postigao je Ikardi u 60. minutu.

Inter i Barsa sada imaju šest bodova, dok su Totenhem i PSV na nuli pred dvomeč u naredna dva kola.

Ikardi slavi gol za Inter Foto: Tanjug/AP

U grupi A smo videli očekivane pobede Atletika iz Madrida i Borusije iz Dortmunda, mada su se Jorgandžije mučile protiv Briža.

Međutim, Antoan Grizman je sa dva gola doneo nova tri boda - 3:1, a Koke u nadoknadi samo potvrdio trijumf.

Milioneri su, s druge strane, sa 3:0 produbili krizu Monaka. Larsen je ušao u 46. i pogodio pet minuta kasnije, dok je Pako Alkaser u 72. potvrdio trijumf. Zanimljivo, on je samo tri minuta ranije promašio penal. U strelce se upisao i Marko Rojs...

Veliku pobedu u grupi C, grupi gde se nalazi i Crvena zvezda, upisao je Napoli!

Detalj sa meča Napoli - Liverpul Foto: Tanjug/AP

Italijani su na svom terenu zasluženo stigli do gola vrednog tri boda, a strelac je bio Lorenco Insinje u 90. minutu.

Napoli je dominirao u drugom poluvremenu i bilo bi nezasluženo da nisu trijumfovali, a ovim golom su donekle anulirali onaj remi protiv Zvezde u Beogradu.