≫

Partizan pao u drami u Baru: Crno-beli promašili šut za pobedu, iako su gubili skoro 20 razlike (FOTO)

Ovaj meč je bio još jedan dokaz koliko zapravo posla čeka Miroslava Nikolića

• 60

Košarkaši Partizana su upisali drugi poraz u ABA ligi. Nakon dramatične završnice u Baru, slavio je Mornar 83:81 (36:22, 18:19, 17:16, 12:24).

Partizan je zaostajao i 18 poena razlike, da bi u Baru bila viđena prava drama u završnici, kada su crno-beli smanjili na -2 minut i 45 sekundi do kraja.

Posle promašaja Barana za tri, Miler pogađa samo jedno slobodno bacanje posle faula. Isto je polovičan bio Luković na drugoj strani, a Miler je pogodio sa poludistance za egal na 50 sekundi do kraja. U narednom napadu posle tajm-auta Lukoviću ispada lopta pod košem, i Čakarević na drugoj strani promašuje otvoren šut za tri poena. Šut za pobedu pogodio je Rejli-Ros...

On je ujedno i bio najefikasniji sa 18 poena, Nidam je dodao 15, Luković 13, i po 12 su upisali Mićović i Vranješ.

Na drugoj strani je Miler bio najbolji sa 20 poena, od toga 14 u drugom poluvremenu, 11 je dodao Marinković i 10 Čakarević.

Mornar: Hadžibegović, Ćalić, Mićović 12, Nidam 15, Mijović 0, Pavić 4, Šeperd 0, Mugoša 5, Rejli-Ros 18 (3/4 za tri), Vranješ 12, Bakić 4, Luković 13.

Partizan: Miler 20 (4as), Vilijams-Gos 9, Tadić 0, Jovanović 0, Marinković 11, Veličković 8, Tomić 2, Pecarski 2, Gavrilović 3, Andrić 8, Čakarević 10, Šalić 8.

Ovaj meč je bio još jedan dokaz koliko zapravo posla čeka Miroslava Nikolića.

Nije njegovoj ekipi išao šut za tri poena - tek četiri pogođene iz 14 pokušaja, a bilo je čak 12 promašaja sa linije penala.

Crno-beli su odigrali baš lošu prvu četvrtinu - dozvolili su domaćima da za samo četiri minuta dođu do dvocifrene prednosti.

Predvođeni Nidamom, Barani su radili šta su hteli, a uz to i pogađali fino, pet trojki su ubacili iz šest šuteva. Mićović i Rejli-Ros su se takođe lepo raspucali i pravili probleme lošoj odbrani crno-belih, pogotovo pik-en-rola. Zbog toga ni ne čudi što je Vilijams-Gos već u osmom minutu skupio tri faula.

- Šta je ovo, pobijte se malo! - bila je reakcija kapitena crno-belih Novice Veličkovića na jednom tajm-autu.

Trgli su se malo igrači Mute Nikolić u nastavku, ali im od ruke baš nije išao šut - ređali su se promašaji, a Barani su punili kolonu sa ofanzivnim skokovima i nisu ispuštali dvocifrenu prednost.

Tek na početku poslednje četvrtine je posle važne trojke  Novice Veličkovića Partizan bio na -9, ali već u narednom napadu "flopingom" Novica dobija tehničku grešku. Veliki je problem potom napravio i Vilijams-Gos, koji je drugom nesportskom na meču isključen u 34. minutu.

Serija crno-belih je ipak trajala, a Mornar je upao u loš momenat - ubacio je samo tri poena za šest minuta igre dok je Partizan pravio seriju 10:0.

Smanjili su crno-beli na -3 posle Milerovih poena, a onda je Rejli-Ros pogodio trojku sa skoro osam metara. Ostatak znate...

Naredni meč Partizan igra u dvorani "Aleksandar Nikolić" sa FMP-om u subotu od 19 časova, dok Mornar gostuje istog dana od 17 časova Mega Bemaksu.