≫

Veče "američkih haubica" u Evroligi, Štimac ponovo dominirao!

Uzbudljivo je bilo u najjačem evropskom takmičenju, srpski centar upisao "dabl-dabl"

• 3

Panatinaikos i Anadolu Efes bili su više nego ubedljivi u mečevima sedmog kola Evrolige i upisali pobede protiv Himkija i Makabija.

Atinjani su na svom terenu "pregazili" goste iz Podmoskovlja (93:65) zahvaljujući neverovatnom trojkaškom rafalu Markusa Denmona koji je utakmicu završio sa 24 poen, i sedam trojki iz devet pokušaja za 18 minuta u igri!

Zahvaljujući njegovom perfektnom šutu van linije 6,75 metara u prvih dvadeset minuta (5/5) PAO je kreirao ključnu prednost koja je prelazila 20+ poena i do kraja je rutinski održao.

Gist je dodao 12, Kalates 11, Lodžeski 10 poena za "zelene" koji su ovom pobedom prešli u pozitivan bilans pobeda i poraza (4:3).

U poraženom timu Šved je dao 17 poena, uz loš šut (5/11 za dva, 2/8 za tri), bio je jedini "dvocifreni" kod gostiju u čijim je redovima Stefan Marković za 24 minuta ubacio tek dva poena.

Bivši bek Zvezde Čarls Dženkins meč je završio sa 8 poena.

U Tel-Avivu, preporođeni Anadolu Efes je bio superioran protiv Makabija, za drugu pobedu ove sezone - 92:72!

I na ovom meču, kao i onom u Atini, viđena je trojkaška serija u režiji jednog igrača - Erika Mekaluma.

Amerikanac je blistao sa 31 poenom u koje je ugradio osam trojki iz 11 pokušaja.

Sa tako raspoloženim Mekalumom, domaćim igračima nije bilo spasa.

Sjajan je ponovo bio i srpski centar Vladimir Štimac koji je ovoga puta dominirao sa 15 poena i 13 skokova, za 30 minuta.