≫

Bogdan efikasniji od Jokića, Kingsi od Denvera, Bobi sve bolji! (VIDEO)

Srpski košarkaši solidni u međusobnom Božićnom okršaju, Marjanović ponovo maksimalno iskoristio malu minutažu, Bjelica nije

• 1

Srpski košarkaši bili su aktivni na parketima NBA lige u noći između subote i nedelje, aktivni i efikasni.

Međusobni duel odigrali su Jokićev Denver i Bogdanovićev Sakramento u prestonici Kalifornije, slavili su Kingsi rezultatom 106:98 uz sasvim solidne partije obojice srpskih reprezentativaca.

Bogdanović je meč završio sa 11 poena (1/1 za tri, 4/4 za jedan, 2/8 za dva) i pet asistencija za 33 minuta, dok je srpski centar iz redova Nagetsa bio nešto poenterski slabiji, ali je sjajno popunio ostale kolone i bio blizu "tripl-dabla": 8 poena, 10 asistencija, 7 skokova.

Jedan od junaka pobede Sakramenta bio je neuništivi Vins Karter koji je "povukao" u poslednjoj četvrtini u kojoj je postigao 10 od svojih 12 poena na utakmici.

Najefikasniji kod pobednika bili su Foks sa 18 i Kuli-Stajn sa 17 poena.

Kod gostiju, rezervista Lajls doprineo je sa 19 poena, Marej je dodao 18...

Treba reći da je Denveru ovo bila treća utakmica u četiri dana, za razliku od Kingsa kojima je bila prva posle tri dana pauze, pa je i to u velikoj meri uticalo na ishod meča.

Boban Marjanović je noćas dobio veću minutažu nego inače što je on znalački iskoristio da ubaci 10 poena i upiše još pet skokova u pobedi Detroita nad Hjustonom 108:101 na svom terenu.

Van Gandi je držao Marjanovića 12 minuta na parketu, a ovaj opravdao poverenje pravim i pre svega racionalnim rešenjima u reketu gostiju.

Najzaslužniji za trijumf Pistonsa bio je najbolji igrač ove sezone Tobajas Heris sa 27 poena, uz njega i Iš Smit sa 17.

Konačano, na parketu je bio i Nemanja Bjelica, čija je Minesota savladala Nju Orleans 116:98, ali Srbin nije imao svoje veče pošto je za 12 minuta upisao samo dva poena.