Pad pred meč sa Zvezdom: Cedevita izgubila od Budućnosti u evropskom duelu

Posle Crvene zvezde pala je i Cedevita

• 6

Budućnost ne može da stane. Posle velike pobede nad Crvenom zvezdom, na gostovanju u okviru Top 16 faze Evrokupa pobedili su Cedevitu sa 78-75.

>>>Kad Duda Ivković kaže: Dončić je zreliji od Kukoča i Dražena kada su imali 18 godina!

Rezultatska klackalica viđena je u Zagrebu. Prvo poluvreme bilo je u znaku domaćina pa se na odmor otišlo rezultatom 43-34. Ali, Budućnost nije posustajala tokom čitavog meča pa je tako treću deonicu dobila sa 29 -13 i povela.

Međutim, poslednja deonica donela je nova uzbuđenja pa se tako sve rešavalo u poslednjem minutu. Marfi je na 16 sekundi pre kraja imao šansu da izjednači šutem za tri ali je izgubio loptu, napravio faul u napadu i to je bio kraj za Cedevitu. Tačku na utakmicu stavio je Musa lošim napadom na tri sekunde pre kraja.

Najefikasniji u ekipi Aleksandra Džikića bio je Nemanja Gordić s 18 poena, a po 16 su postogli Sead Šehović Kajl Gibson. Na drugoj strani Džanan Musa dao je 14.

Cedevita je tako porazom napravila uvertiru pred nedeljni duel sa Crvenom zvezdom.

U ostalim utakmicama Top 16 Evrokupa Lokomotiva je bila bolja od Trenta 97 - 69, Darušafaka je savladala Gran Kanariju 88-77, Zenit je kao domaćin preslišao Torino 95-84, a Bajern našeg Aleksandra Đorđevića deklasirao je Lietuvos Ritas 81-68.