≫

Teovi Klipersi se raspali u Juti, primili 76 za poluvreme, Bjelica bio starter (VIDEO)

Miloš i Nemanja po osam poena ovog puta

• 0

Los Anđeles Klipersi prekinuli su niz od sedam pobeda na terenu direktnog rivala za plej-of poziciju Jute Džez. Nije bilo neizvesnosti u gradu Mormona, domaći tim je izgradio ubedljivu prednost zahvaljujući visokim procentima šuta, da bi na kraju mirno priveo meč kraju - 125:113.

Bio je ovo drugi najefikasniji meč Džezera ove sezone uz rekord karijere Australijanca Džoa Inglsa koji je u pobedu ugradio 21 poen (5/10 za tri), a najefikasniji je bio fenomenalni "ruki" Donovan Mičel 23.

Klipersi su bili očajni pogotovo u prvom delu meča kada su primili nestvarnih 76 poena, a dali 59. Bilo je tada jasno da im se ne piše dobro.

Uspeli su, doduše, gosti da se povrate koliko-toliko pred kraj, Teodosić je minut i 20 sekundi pre isteka meča pogodio trojku za 119:113, međutim Juta nije dozvolila veleobrt o kom bi se pričalo, rutinski je sačuvala pobedu.

Teo je meč završio sa 8 poena i 4 asistencije, a najbolji je, ponovo, bio Lu Vilijams, ovoga puta sa 31 poenom uz perfektih 11-11 sa linije penala.

Na terenu je u noći između subote i nedelje bio i Nemanja Bjelica, i to kao starter u odsustvu Džimija Batlera čije se odsustvo nije osetilo previše, pa je upisana još jedna pobeda pred domaćim navijačima. Pao je odlični Toronto rezultatom 115:109 uz 40 poena Kajla Laurija za goste.

Bjelica nije forsirao (3/9 iz igre, 1/2 za tri), postigao je ukupno 8 poena, uzeo 6 skokova i solidno obavio sve zadatke.

Endrju Vigins je istupio napadački za "čopor", bila je ovo jedna od boljih partija Kanađanina koju je garnirao sa 29 poena, što je, uz 22 poena Taunsa, bilo dovoljno da se ukrote Reptorsi.