≫

Zvezda pobedila Tamiš trojkom u poslednjoj sekundi (VIDEO)

Janković je pogodio za 87:86 i skor od 4:1

• 27

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Tamiša u okviru 5. kola KLS rezultatom 87:86.

Crveno-beli su od gotovog i +17 napravili veresiju u poslednjoj četvrtini. Dopustili su Tamišu da uđe u egal završnicu i to im se umalo obilo o glavu.

Imala je Zvezda napad za produžetak ili pobedu, ali je Čović napravio korake. Zatim je i domaći tim loše izveo napad na četiri sekunde do kraja, da bi Janković na 1.7 sekundi ubacio trojku za pobedu.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Džejms Feldin sa 22 poena, dok su dvocifreni još bili Janković sa 14, Čović sa 11 i Ročesti sa 10 poena.

Jovanović je imao osam, Lesor sedam, Omić pet, Lazić i Radanov po tri, a Davidovac i Kešelj po dva. S druge strane, Smiljanić je imao 19, Vitković 16, a Hristov 12 poena.

Ročesti i Alimpijević Foto: MN pres

Tamiš je igrao odličnu košarku u prvoj četvritini i na dva minuta do kraja vodio je 20:16. Međutim, Feldin je pogodio trojku kao najavu serije od 9:0 za konačnih 20:25 na kraju deonice.

Zvezda je nastavila u istom ritmu i prednost je polako rasla u drugoj četvrtini. Posle 29:22 videli smo i poene Čovića za 35:24.

Finiš prvog poluvremena obeležila su dva vrhunska zakucavanja Stefana Jankovića, a posle 20 minuta na semaforu je stajalo 47:41 za crveno-bele.

Džejms Feldin na meču protiv Armanija Foto: ATA Images

Činilo se da je Zvezda u trećoj deonici rešila pitanje pobednika posle 71:60, ali je u finišu viđena prava drama. Tamiš je na dva minuta pre kraja stigao na 80:80 i imali su napad za vođstvo posle greške Jankovića. Vitković je pogodio za 82:80 i naterao je Alimpijevića da zatraži minut odmora.

Feldin je uspeo da izjednači rezultat i zabeleži svoj 22. poen, a potom smo videli po jedna promašaj na obe strane.

Na 40. sekundi do kraja trener Tamiša je zatražio tajm-aut u momentu kada je njegova ekipa imala loptu u rukama, a Hristov je ubacio trojku za 85:82. Feldin je promašio šut za tri poena, da bi Lesor prikucao za 85:84.

zatim je Hristov bio polovičan i sa linije penala, da bi usledila dobro poznata završnica i trojka Jankovića.

Zvezda sada ima skor 4-1, a Tamiš 2-3. U narednom kolu crveno-beli igraju protiv Mladosti koja je poražena od Borca rezultatom 96:63.

Čačani su prvi u grupi sa skorom 5:0.