≫

Zvezda poražena od Mege, uzalud je Feldin rešetao u Braće Jerković!

Čović promašio šut za pobedu, domaćin slavio 76:74.

• 51

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Mege u okviru 7. kola KLS, pošto su u hali u Braće Jerković poraženi rezultatom 76:74.

Bio je ovo drugi poraz crveno-belih u grupi, nakon što su u Čačku izgubili od Borca. Upravo će protiv pomenutog rivala u narednom kolu verovatno odlučivati o prvom mestu.

Zvezda je imala +11 sredinom drugog poluvremena, ali je lošom partijom dozvolila neizvesnu završnicu. završnicu u kojoj je Čović imao šut za pobedu, ali je lopta završila na obruču.

Feldin je bio najefikasniji u redovima Zvezde sa 29 poena, Ročesti je imao 13, a Čović 10. Svi ostali su bili ispod proseka.

Fundić je sa 19 bio najefikasniji u taboru Mege, a Samardžiski i čarapić su ubacili po 14.

Ročesti je sjajno otvorio utakmicu i već u prvoj deonici je ubacio 11 poena. Crveno-beli su posle 1o minuta vodili 25:19, iako je Mega preko Musića i Čarapića uspela da izjednači na 16:16 i vrati se u igru posle 16:10 za goste.

Zvezda je u 13. minutu povela sa 31:21 trojkom Dobrića, ali je već na polovini deonice bilo 31:30. Za Megu su pogađali Fundić, Čarapić i Samardžiski. Poluvreme je završeno vođstvom Zvezde od 42:39, nakon što je Feldin zakucao koš Mege.

O 42:42 sa početka treće deonice, crveno-beli su otišli na 56:46 zahvaljujući trojkama Feldina. Amerikanac je ubacio tri uzastopna šuta iza linije 6.75, a potom je bio precizan i za 61:50. Ipak, Mega je uspela da spusti na 64:56 na kraju treće četvrtine.

Na polovini četvrte deonice Mega je najpre stigla -6, a zatim i izjednačila na 67:67 preko Fundića. Bio je to njegov 19. poen. Mega je imala 71:69 u 37. minutu i napad koji Fundić nije realizovao, da bi usledila kazna u vidu trojke Feldina. Ipak, Mega je na 45 sekundi pre kraja ubacila dva poena za 75:72, nakon što je Jovanović promašio oba slobodna bacanja.

Alimpijević je tražio-tajm aut, a nedugo zatim Čović je ubacio dvojku za 75:74. Mega je pogodila jedno bacanje, Čović imao napad za pobedu, ali je promašio trojku.