≫

Zvezdu još jedna pobeda deli od prvog mesta!

Crveno-beli bolji od Zlatibora u gostima

• 3

Košarkaški Crvene zvezde pobedili su ekipu Zlatibora u okviru 9. kola KLS rezultatom 89:75.

Crveno-beli su na taj način stigli na pobedu od prvog mesta u grupi A pred doigravanje, a u poslednjem će dočekati Tamiš.

Zvezda je loše odigrala prvu četvrtinu i Zlatibor je na polovini deonice imao vođstvo od 14:9. Međutim, Zvezda je izjednačila na 14:14 i trojkom Dobrića i poenom Čovića stiže na 23:20 na krjau prve četvrtine.

I u drugoj deonici bio je nekakav egal sve do 15. minuta (32:30), da bi crveno-beli u naredna dva stigla do 40:31. Prednost do poluvremena je rasla i psole 20 minuta je iznosila 50:37.

Ognjen Dobrić u prodoru Foto: MN Press

Davidovac i Omić su već na početku drugog poluvremena odveli Zvezdu na 55:37 i već tada je sve bilo rešeno. Pogotovo kada je posle. 30 minuta bilo 72:49 za goste.

Crveno-beli su tu poslednju deonicu praktično odradili i upisali svoju sedmu pobedu u KLS.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Čović i Omić sa po 19 ubačenih poena, Dobrić je dao 18, Davidovac devet, Feldin osam, dok su ostali bili ispod proseka.

Dragoslav Papić je sa 22 poena bio najistaknutiji u redovima Zlatibora, Popović je dao 13, a Pantić 10.