≫

Partizan demolirao Vrščane i nastavio poteru za FMP-om!

Crno-belima je potrebna pobeda, ali i poraz FMP-a u poslednjem kolu za prvo mesto u grupi

• 1

Košarkaški Partizana demolirali su ekipu Vršca u okviru 9. kola KLS rezultatom 108:59 i tako zadržali šansu da na kraju zauzmu prvo mesto u grupi B.

Mesto koje trenutno drži FMP, a vredi pomenuti da je do kraja regularnog dela ostalo još jedno kolo. Tim iz Železnika će igrati upravo protiv Tamiša, dok crno-beli moraju Metalcu na noge.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Vanja Marinković sa 16 poena. Vilijams-Gos je imao 15, Amida Brajma 14, Đorđe Gagić 12 i Mihajlo Andrić 11 poena.

Stefan Đorđević je sa 20 postignutih poena bio najistaknutiji u redovima domaćeg tima.

Vilijams Gos na meču protiv Dinamika Foto: MN Press

Nije Partizan imao nikakvih problema sa domaćim timom i već posle prvih 10 minuta bilo je jasno da bodovi idu za Beograd. Crno-beli su ovaj period rešili u svoju korist sa 25:14.

Vršac se na početku druge četvrtine probudio i naterao Nenada Čanka da zatraži tajm aut pri rezultatu 25:20 za crno-bele. To je rezultiralo poenima Gosa i Vona i prednost je vrlo brzo bila dvocifrena (30:20).

Ona je rasla iz minuta u minut i posle prvog poluvremena iznosila je +17 u korist Partizana - 46:29.

Marinković, Gos i Veličković su nastavili da zatrpavaju koš domaćina u nastavku i rezultat je posle 30 minuta stajao 76:41. U 35. minutu je bilo velikih 35 poena viška za Partizan koji je na dva minuta pre kraja probio magičnu cifru od 100 poena.