≫

Mnoštvo medalja za Srbiju na SP u paratekvondou

Zahvaljujući rezultatima u borbama i formama, srpski ženski tim je osvojio 2. mesto u ekipnom plasmanu, dok je reprezentacija Srbije u ukupnom plasmanu bila na 4. mestu, saopštila je Tekvondo asocijacija Srbije

• 1
Dejana Bačko feature Foto: Telegraf

Reprezentacija Srbije u paratekvondou je na Svetskom prvenstvu u Londonu postigla izvanredan uspeh i ukupno osvojila osam medalja.

Danas, drugog dana takmičenja u borbama na Svetskom paratekvondo prvenstvu u Londonu, članovi srpske reprezentacije osvojili su pet medalja u i to:

Jelena Terzić - 1. mesto, K41 +58kg

Jelena Terzić - 2. mesto, K42 +58kg

Dejana Backo - 2. mesto, K41 -49kg

Danijela Jovanović - 3. mesto, K43 -49kg

Violeta Todorov - 3. mesto, K43 -49kg

Prvog dana takmičenja paratekvondo reprezentacija Srbije je osvojila tri medalje:

Tomislav Ranković - 2. mesto u kategoriji juniori (P20)

Dušan Marisavljević - 3. mesto u kategoriji seniori (P20) do 30 god

Teodora Jović - 3. mesto u kategoriji seniorke (P20) do 30 god

Na Svetskom prvenstvu u Londonu učestvovalo je 260 paratekvondo sportista iz 59 država, navedeno je na sajtu Tekvondo asocijacija Srbije.