Cvetković odmarao šestoricu, Slovenci bolji od Srbije pred odlazak na vruće gostovanje u Splitu

Ne može se protiv trećeg tima sveta

• 3

Rukometna reprezentacija Srbije završila je mini-turneju po Sloveniji porazom od selekcije domaćina 25:33 (15:14).

U želji da sačuva svežinu sastava pred start na Evropskom prvenstvu protiv Hrvatske u petak u Splitu (20.30), selektor Jovica Cvetković odmorio je Nenadića, Šešuma, Vujina, Marsenića, Cuparu i Vujića, ali se to nije osetilo u igri "Orlova" u prvom poluvremenu.

Jovanović, Zelenović i Obradović vodili su napad srpskog tima, koji je do poluvremena uspeo da ostane u prednosti (15:13). Nastavak duela doneo je daleko angažovaniju igru u odbrani sastava slovenačkog selektora, a to je pomoglo golmanu Urhu Kastelicu da napravi razliku i donese nedostižnu prednost domaćinu uspešnim intervencijama.

"Orlove" čeka put za Split u jutarnjim časovima.

SLOVENIJA - SRBIJA 33:25 (14:15)

Hala: Velenje Gledalaca:  1500 Sudije: Lah i Sok

SLOVENIJA: Blagotinšek 1, Heningman 3, Marguč 4(1), Janc 4, Potočnik 1, Cingesar 3, Cehte 1, Medved 3, Zarabec 2, Bezjak 2, Barišić Jaman 1, Grebenc 2, Žabić, Mačkovšek 2, Suholeznik, Mlakar 3, Lesjak tri odbrane, Kastelic devet odbrana

SRBIJA: Obradović 4, Vorkapić, Crnoglavac 1, Đukić 2, Radivojević, Marković, Milosavljev dve odbrane + sedmerac, Stojković 3, Ilić V 2(1), Ilić N 1, Zelenović 6, Beljanski 3, Jovanović 3, Stevanović, Ivanišević tri odbrane