0

Sve je spremno za fudbalsko ludilo: Počinje Mundijal, a ovo su grupe i rasporedi mečeva!

Očekuje nas mesec dana uživanja u fudbalu

Svetsko prvenstvo u fudbalu, 21. po redu, počinje utakmicom između domaćina Rusije i Saudijske Arabije na stadionu "Lužnjiki",u Moskvi.

>>>Mundijal se vraća u Severnu Ameriku posle 32 godine! Određeni domaćini SP 2026.

Među 32 najbolje selekcije, posle 8 godina, je i Srbija, koja na turniru startuje u nedelju protiv Kostarike u Samari, a rivali u E grupi su joj i Brazil i Švajcarska.

VIDEO: Predstavljamo reprezentaciju Srbije u samo 2 minuta!

Pored Samare i Moskve, utakmice na najvećoj smotri fudbala u Rusiji igraće se u još devet gradova - Njižnjem Novgorodu, Volgogradu, Jekaterinburgu, Saransku, Rostovu na Donu, Kaljiningradu, Kazanju, Sočiju i Sankt Peterburgu, s tim da ruska prestonica daje dva stadiona - Oktritije arenu i Lužnjiki.

Stadion Kosmos Arena, Samara; Foto: ru2018.org

Za velelepna, moderna zdanja i okolnu infrastrukturu Vlada Rusije uložila je čak 20 milijardi dolara, svi su u državnom vlasništvu i sa najvišim kriteterijumima FIFA, uz maksimalne mere bezbednosti, pa se očekuje da organizacija bude na vrhunskom nivou.

Titulu prvaka sveta brani Nemačka, a dugačak je red glavnih izazivača.

Tu su petostruki šampion Brazil, potom Argentina, Francuska, Belgija, evropski prvak Portugalija, Španije koja je pred start takmičenja smenila selektora Ðulena Lopetegija i postavila Fernanda Jera, ali možda i neke druge selekcije koji iz potaje čeka svoju šansu.

Za Srbiju bi veliki uspeh bio da prođe grupnu fazu, što će biti mnogo lakše ako na startu savlada nezgodnu Kostariku pre utakmica protiv Švajcarske 22. juna u Kaljiningradu i pet dana kasnije Brazila u Moskvi.

VIDEO: Orlovi grme "Pukni zoro"

Pre 17 sati, za kada je zakazan početak utakmice Rusija - Saudijska Arabija pred 80.000 gledalaca na Lužnjikiju, biće upriličeno svečano otvaranje Mundijala uz prigodan program sa britanskom pop zvezdom Robijem Vilijamsom u centru pažnje.

Raspored reprezentacija po grupama; Foto: Telegraf

Raspored utakmica

Nejmar je favorit za najboljeg igrača SP s kvotom 9,00. Kvota na Mesija je 10, na Grizmana 13, na Ronalda 20... Pogledajte sve kvote kladionice MOZZART za najboljeg igrača Mundijala.

Grupa A:

1. kolo:
Rusija – Saudijska Arabija (14. jun, Moskva, 17.00)
Egipat – Urugvaj (15. jun, Jekaterinburg, 14.00)

2. kolo:
Rusija – Egipat (19. jun, Sankt Peterburg, 20.00)
Urugvaj – Saudijska Arabija (20. jun, Rostov na Donu, 17.00)

3. kolo:
Urugvaj – Rusija (25. jun, Samara, 16.00)
Saudijska Arabija – Egipat (25. jun, Volgograd, 16.00)

Grupa B:

1. kolo:
Maroko – Iran (15. jun, Sankt Peterburg, 17.00)
Portugal – Španija (15. jun, Soči, 20.00)

2. kolo:
Portugal – Maroko (20. jun, Moskva, 14.00)
Iran – Španija (20. jun, Kazanj, 20.00)

Navijači iz Španije imaće razloga za brigu posle smene selektora Lopetegija; Foto: Tanjug/AP

3 .kolo:
Španija – Maroko (25. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Iran – Portugal (25, jun, Saransk, 20.00)

Grupa C:

1. kolo:
Francuska – Australija (16. jun, Kazanj, 12.00)
Peru – Danska (16. jun, Saransk, 18.00)

2. kolo:
Francuska – Peru (21. jun, Jekaterinburg, 17.00)
Danska – Australija (21. jun, Samara, 14.00)

3. kolo:
Danska – Francuska (26. jun, Moskva, 16.00)
Australija – Peru (26. jun, Soči, 16.00)

Grupa D:

1. kolo:
Argentina – Island (16. jun, Moskva, 15.00)
Hrvatska – Nigerija (16. jun, Kalinjingrad, 21.00)

2. kolo:
Nigerija – Island (21. jun, Volgograd, 17.00)
Argentina – Hrvatska (21. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

3. kolo:
Island – Hrvatska (26. jun, Rostov na Donu, 20.00)
Nigerija – Argentina (26. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

Navijačica iz Argentine sanja titulu prvaka sveta; Foto: AP/Tanjug

Grupa E:

1. kolo:
Kostarika – Srbija (17. jun, Samara, 14.00) 
Brazil – Švajcarska (17. jun, Rostov na Donu, 20.00)

2. kolo:
Brazil – Kostarika (22. jun, Sankt Peterburg, 14.00)
Srbija – Švajcarska (22. jun, Kalinjingrad, 20.00) 

3. kolo:
Srbija – Brazil (27. jun, Moskva, 20.00) 
Švajcarska – Kostarika (27. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

Grupa F:

1. kolo:
Nemačka – Meksiko (17. jun, Moskva, 17.00)
Švedska – Južna Koreja (18. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

2. kolo:
Južna Koreja – Meksiko (23. jun, Rostov na Donu, 17.00)
Nemačka – Švedska (23. jun, Soči, 20.00)

3. kolo:
Meksiko – Švedska (27. jun, Jekaterinburg, 16.00)
Južna Koreja – Nemačka (27. jun, Kazanj, 16.00)

Posle loših partija u pripremnim mečevima Nemci će morati mnogo bolje ako žele titulu najboljeg na Mundijalu; Foto: AP/Tanjug

Grupa G:

1. kolo:
Belgija – Panama (18. jun, Soči, 17.00)
Tunis – Engleska (18. jun, Volgograd, 20.00)

2. kolo:
Belgija – Tunis (23. jun, Moskva, 14.00)
Engleska – Panama (23. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

3. kolo:
Engleska – Belgija (28. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Panama – Tunis (28. jun, Saransk, 20.00)

Grupa H:

1. kolo:
Poljska – Senegal (19. jun, Moskva, 17.00)
Kolumbija – Japan (19. jun, Saransk, 14.00)

2. kolo:
Japan – Senegal (24. jun, Jekaterinburg, 17.00)
Poljska – Kolumbija (24. jun, Kazanj, 20.00)

3. kolo:
Senegal – Kolumbija (28. jun, Samara, 16.00)
Japan – Poljska (28. jun, Volgograd, 16.00)

VIDEO: I Kinezi navijaju za Srbe

Osmina finala:
1C – 2D (30. jun, Kazanj, 16.00)
1A – 2B (30. jun, Soči, 20.00)
1B – 2A (1. jul, Moskva, 16.00)
1D – 2C (1. jul, Nižnji Novgorod, 20.00)
1E – 2F (2. jul, Samara, 16.00) 
1G – 2H (2. jul, Rostov na Donu, 20.00)
1F  2E (3. jul, Sankt Peterburg, 16.00) 
1H – 2G (3. jul, Moskva, 20.00)

Četvrtfinale:
Pobednik A1/B2 – Pobednik C1/D2 (A) (6. jul, Nižnji Novgorod, 16.00)
Pobednik E1/F2 – Pobednik G1/H2 (B) (6. jul, Kazanj, 20.00)
Pobednik F1/E2 – Pobednik H1/G2 (C) (7. jul, Samara, 16.00)
Pobednik B1/A2 – Pobednik D1/C2 (D) (7. jul, Soči, 20.00)

Polufinale:
Pobednik A – Pobednik B (10. jul, Sankt Peterburg, 20.00)
Pobednik D – Pobednik C (11. jul, Moskva, 20.00)

Utakmica za 3. mesto:
14. jul, Sankt Peterburg, 16.00

Finale:
15. jul, Moskva, 17.00

(Telegraf.rs)

Tagovi: sp 2018, Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018., Viber Rusija 2018

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata