U KINI JEDU DECU: Ubijao dečake i njihovo meso prodavao na pijaci kao nojevo!

Džang Jongming optužen da je monstruozno ubio deset dečaka i devojčica. U kući kanibala pronađene ljudske oči u vinskim bocama i okačeno ljudsko meso koje se sušilo

  • 6

Policija na jugozapadu Kine uhapsila je čoveka koji je osumnjičen da je ubio desetak dečaka i mladića, a potom komadao njihova tela i prodavao meso na pijaci kao nojevo, javili su danas kineski mediji.

Džang Jongming (56) uhapšen je pre dve nedelje u rodnom selu Nanmen u Junanu, i protiv njega je pokrenuta istraga o ubistvu jednog 19-godišnjaka krajem aprila i nestanku više drugih, preneo je vebsajt "Guangdži njuz".

Policija je uhapsila osumnjičenog tokom istrage o nestanku tinejdžera u pokrajini Junan proteklih godina.

Pretražujući Džangovu kuću, policija je pronašla mobilni telefon i bankovnu karticu ubijenog mladića, kao i druge dokaze, navodi kineski sajt, podsećajući da je iz istog sela nestalo još desetak tinejdžera u poslednjih nekoliko godina.

Džang, usamljenik koji nikada nije razgovarao sa susedima, ranije je proveo skoro 20 godina u zatvoru zbog ubistva, a u selu je poznat kao "kanibalski monstrum", preneo je AFP.

Meštani su ispred njegove kuće viđali zelene plastične kese iz kojih su, kako im se činilo, virile kosti, a kineski list "Standard" navodi da je policija u Džangovoj kući pronašla ljudske oči u vinskim bocama i okačeno ljudsko meso koje se sušilo.

Policija strahuje da je Džang ljudskim mesom hranio svoja tri psa, a da je ostatak prodavao na pijaci, kao "meso noja", navodi kineska štampa.

Novinska agencija Sinhua je prenela da je Peking u Junan poslao ekspertski tim da nadgleda istragu o nestalim tinejdžerima.

Ekspert za Kinu na Univerzitetu u Hong Kongu Džozef Čeng podsetio je da je Junan pogranična pokrajina, koja je svesna svoje relativne zaostalosti u poređenju sa drugim kineskim pokrajinama, a priča o kanibalizmu kalja sliku o njoj, pa se verovatno zbog toga prikrivaju detalji o ovom slučaju.

Kanibalizam je osetljiva tema u Kini, jer je poznato da je to bila taktika preživljavanja u periodima masovne gladi, na primer krajem 50-ih godina prošlog veka, a pojedinačni sličajevi su zabeleženi i tokom Kulturne revolucije od 1966. do 1976. godine, podseća francuska agencija.

(Telegraf.rs/ Tanjug)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA