OVI GRADOVI TRAŽE RADNIKE: Pored ODLIČNE plate, plaćaju im čak i da se dosele tamo!

Irska je pokrenula kampanju kako bi u svoj IT sektor privukla 2.000 stručnjaka iz sveta. Kako kaže Karl Flaneri, izvršni direktor "Storm Technology", tehnološka industrija u Irskoj napreduje bolje od predviđenog

  • 4

Gradovi širom sveta imaju preveliku potrebu za dodatnom radnom snagom, pa su spremni da im ponude dobru platu, ali i besplatan smeštaj. Oni plaćaju da dođete da živite u tom gradu, daju vam posao i platu koja je svakako viša nego u prosečna zarada u Srbiji.

RAJSKA ZEMLJA HITNO TRAŽI 1.600 LJUDI: OVAJ POSAO im je preko potreban, plata 5.000 dolara!

Tasmanija

Gradovi u australijskoj državi Tasmanija traže radnike za rad na farmama i proizvodnji mleka. Na tom ostrvu ima veliki broj potpuno opremljenih farmi na prodaju.

Farmeri moraju da imaju radnu vizu, a prednost imaju britanski radnici zbog sličnosti u proizvodnom sistemu između Velike Britanije i Australije.

Foto: Profimedia Foto: Profimedia

Dablin

Irska je pokrenula kampanju kako bi u svoj IT sektor privukla 2.000 stručnjaka iz sveta. Kako kaže Karl Flaneri, izvršni direktor "Storm Technology", tehnološka industrija u Irskoj napreduje bolje od predviđenog.

Većina posla je dostupna u Dablinu, ali i u Korku i Limeriku.

Kanada

Više gradova i sela u Severnoj Americi nude doseljenicima ili novac ili veoma jeftino zemljište.

Ruralna zajednica Pajpstoun u Manitobi nudi programe doseljenicima koji treba samo da daju depozit od 695 evra i obavežu se da će izgraditi kuću za 90 dana od potpisivanja ugovora.

Industrije u Pajpstounu koje traže radnike su naftna, poljoprivredna i stočarska.

Foto: Wikipedia/Gilad.rom, Pixabay Foto: Wikipedia/Gilad.rom, Pixabay

Nju Hejven

 

Američki gradovi koji pate od ekonomske depresije nude velike podsticaje doseljenicima.

Nju Hejven u Konektikatu daje i do 80.000 dolara kroz svoja tri programa privlačenja novih stanovnika. Detroit nudi bespovratne pozajmice do 20.000 dolara za nove vlasnike kuća, kao i pozajmice za iznajmljivanje stanova.

Međutim, u ovim gradovima je teže naći posao.

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Više sa weba

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA