"Anatomija jednog pada" dobila Zlatnu palmu na 76. Kanskom filmskom festivalu
14
0
Vreme čitanja: oko 1 min.
Vijetnamsko-francuski reditelj proglašen je za najboljeg za film "The Pot-au-Feu",
Foto: Tanjug/AP
Filmska drama francuske rediteljke Žistin Trije "Anatomija jednog pada" osvojila je večeras Zlatnu palmu na 76. Kanskom filmskom festivalu.
Druga nagrada na festivalu koji je trajao od 16. maja do danas, Kanov Grand pri, otišao je filmu Džonatana Glejzera "Zona interesa", preneo je AP.
Preporučujemo
"Zavidim Srbiji...": Hari Mata Hari o RTS-u, o tome što Bosna i Hercegovina dugo ne učestvuje na Evroviziji
Kako je Čarls Bukovski odgovorio Preletu na njegov poziv iz Beograda u pet ujutru
Za najboljeg glumca proglašena je japanska filmska zvezda Kodži Jakušo, koji je igrao u filmu "Savršeni dani".
Turkinja Merve Dizdar osvojila je nagradu za najbolju glimicu festivala, za ulogu u filmu "Na suvoj travi".
Vijetnamsko-francuski reditelj proglašen je za najboljeg za film "The Pot-au-Feu", u kojem su glumili Žilijet Binoš i Benoa Mažmigel.
(Telegraf.rs/Tanjug)