NIJE ISTINA DA SU ŽENE BOLJE: Muškarci sposobniji da rade više stvari u isto vreme
0
0
Švedski naučnici sproveli su istraživanje čiji su rezultati pokazali da je uvreženo mišljenje prema kojem su žene spretnije od muškaraca kada istovremeno treba obaviti nekoliko poslova - mit
Profesor psihologije na Univerzitetu u Stokholmu Tim Mentajl došao je do zaključka da se sposobnost obavljanja više poslova, u vezi sa spacijalnom inteligencijom, kod žena menja s fazama njenog menstrualnog ciklusa i da su muškarci u takozvanom multitaskingu spretniji od žena tokom nekih delova menstrualnog ciklusa.
Preporučujemo
Srbija preživela u Albaniji: Petrović odbranio penal, Mitrović "promašio pobedu", meč prekidan 3 puta
Danica (40) mislila da je izlečila rak dojke, ali je umrla na Spasovdan: Ovako je govorila o borbi pred smrt
- Ranija istraživanja pokazala su da spacijalna inteligencija kod žena varira tokom ciklusa, tako da je najviša za vreme menstruacije, a znatno manja u vreme ovulacije, kada je kod žena povišen nivo estrogena. Naši rezultati pokazuju da su u ukupnom skoru muškarci spretniji, odnosno bolji kada je potrebno istovremeno obaviti nekoliko poslova - objasnio je Mentajl.