Spartak doveo bivšeg koledž igrača pred početak borbe za plejof ABA lige

N. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Nikola Tomić

Američki košarkaš Džered Kolman Džons novi je član Spartaka, saopštio je danas klub iz Subotice.

Kako se navodi, Kolman Džons igra na pozicijama niskog krila i centra, a predstavljaće važno pojačanje u borbi Spartaka za plasman u plejof ABA lige:

- Nastupao je za koledž ekipe Tenesija i San Diega, nakon čega se otisnuo u Evropu. U seniorskoj sezoni na San Diego State-u prosečno je beležio oko 7,3 poena i pet skokova po utakmici, a takođe je bio starter i ključni igrač Middle Tennessee State-a, gde je imao dvocifren prosek poena i skokova. Proteklu sezonu je započeo u ekipi Slaska iz Vroclava. Za poljsku ekipu je zabeležio 16 nastupa u Evrokupu - saopštio je Spartak.

Američki košarkaš je ove sezone u Evrokupu prosečno beležio 4,3 poena i 3,2 skoka po utakmici.

Spartak se nalazi na prvom mestu na plej-aut tabeli ABA lige sa osam pobeda i devet poraza.

(Telegraf.rs/Tanjug)