Nebojša Čović govorio o Nikoli Jokiću, reprezentaciji, ali i Andreju Stojakoviću: “Videćemo…”

V. J.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Youtube / TV Una

Predsednik Košarkaškog saveza Srbije - Nebojša Čović, gostovao je na RTS gde je pričao o brojnim aktuelnim temama u srpskoj košarci.

Naravno, glavna reč vodila se o reprezentaciji, koju očekuje borba za plasman na Svetsko prvenstvo.

- Nije ni malo lak posao, izazovno je, ako ne prođemo na Svetsko prvenstvo neće nas biti ni na Olimpijskim igrama. Nas 2. jula čeka utakmica u Švajcarskoj koju moramo da dobijemo. Retko kada koristim reč moramo, ali moramo - rekao je Čović.

- Onda u Beogradu imamo Bosnu i Hercegovinu 6. jula, isto moramo da dobijemo. Posle se ukrštamo sa drugom grupom. Moramo da dobijemo bar po jednom Italiju i Litvaniju, a tog trećeplasiranog, Island ili Veliku Britaniju, dva puta. Onda smo ipak sigurni da smo se plasirali, a to neće biti lako. Zavisi i od sastava, od igrača iz Evrolige, NBA lige.

Ne može se zaobići ime Nikole Jokića:

- Ja se nadam da će sve biti u redu. Drugo ništa ne mogu da kažem. On je posvećen čovek, igrač. Ima vrlo jasne stavove kada je njegova reprezentacija u pitanju. E sad, što ljudi komentarišu ovako ili onako…

Potpredsednik saveza Nenad Krstić uskoro će otići za SAD.

- Krstić putuje u Ameriku da priča sa srpskim igračima, o Topiću, Stojakoviću… Videćemo gde smo tu. Stojaković? Nema tu nikakve prisile oko Andreja Stojakovića. Normalan razgovor. Njegov otac je naš zaslužni košarkaš, budimo strpljivi - poručio je Čović.

(Telegraf.rs)