Turska policija silom preti sindikatima, Merkelova u šoku zbog nasilja!
0
3
Turski sindikati pozvali su sve radnike na generalni štrajk danas u znak protesta zbog upotrebe sile nad demonstrantima koji već više od dve sedmice protestuju protiv Vlade i premijera Redžepa Tajipa Erdogana
Policija za razbijanje demonstracija sa vodenim topovima upozorila je danas oko 1.000 sindikalaca da obustave blokadu glavne avenije u prestonici Ankari ili će intervenisati, a nemačka kancelarka Angela Merkel je naglasila da je turska policija "isuviše oštra" prema demonstrantima.
Preporučujemo
KRIZA NA BLISKOM ISTOKU Tramp jači od Senata, očekuju se novi udari na Iran
Tinejdžeri namamili Aleksandra, vikali mu "pedofil", pa ga kamenovali do smrti na plaži
Turski sindikati pozvali su sve radnike na generalni štrajk danas u znak protesta zbog upotrebe sile nad demonstrantima koji već više od dve sedmice protestuju protiv Vlade i premijera Redžepa Tajipa Erdogana, prenela je agencija Rojters.
Sindikalci su, mašući zastavama i transparentima, krenuli ka centralnom distriktu Kizilaj, međutim, policija ih je preko megafona upozorila da ne smeju da blokiraju ulice i da će upotrebiti silu.
(Telegraf.rs)