Narednih dana očekujte promenu! Oglasio se RHMZ
Republički hidrometeorološki zavod Srbije objavio je na svom sajtu kakvo nas vreme očekuje narednih dana, a sudeći prema istoj, imaćemo porast temperatura.
"Narednih dana postepeni porast temperature. Slab, ponegde i umeren jutarnji mraz očekuje se još samo ponegde u četvrtak i petak, dok će dnevna temperatura biti u postepenom porastu, u četvrtak od 13 do 17 stepeni, a zatim u većini mesta od 18 do 23 stepena Celzijusa", piše RHMZ.
Preporučujemo
OPREZ! Veoma opasna oluja sada se premešta prema ovom delu Srbije: Prete jači gromovi i POTOP, moguć i GRAD
NASLOVNE STRANE DANAŠNJIH NOVINA: Prelistavanje štampe za sredu, 24. jun 2026. godine
Kako još stoji u RHMZ prognozi, do petka nas čeka pretežno sunčano vreme, a zatim promenljivo, ponegde sa kratkotrajnom kišom.
"Od nedelјe vetrovito uz umeren i jak južni, u košavskom području jugoistočni vetar, koji će na jugu Banata i u donjem Podunavlјu dostizati i olujne udare", piše na kraju RHMZ najava vremenskih prilika u Srbiji.
(Telegraf.rs)