Zaplenjeno više od 3 tone hašiša u Španiji: Policija uhapsila 42 člana organizovane bande
0
1
U akciji je zaplenjeno pet čamaca i pet vozila koje je banda koristila
Španska policija saopštila je danas da je zaplenila 3,25 metričkih tona hašiša u dve operacije sprečavanja krijumčarenja narkotika preko Gibraltarskog moreuza, prenosi AP.
Navodi se da su uhapšene 42 osobe i razbijena jedna od najvažnijih bandi koja operiše na potezu između Španije i severne Afrike.
Preporučujemo
Skandalozne fotografije obeščašćenog princa Endrua iz Epstajnovih dokumenata: U fajlovima se pominje i Nikolić
Ko je Boris Nikolić koji se pominje u Epstajnovim dokumentima? Otišao sa Balkana, radio za milijardera
U akciji je zaplenjeno pet čamaca i pet vozila koje je banda koristila.
Ne navodi se nacionalnost uhapšenih, već samo da su hapšenja obavljena u gradovima Kadis i Malaga na južnoj obali Španije, kao i španskoj enklavi Seuta na teritoriji severne Afrike, blizu marokanske luke Tandžer.
AP navodi da razdaljina koju čamac prelazi u Gibraltarskom moreuzu na putu od Maroka do Španije može da bude svega 14 kilometara.
(Telegraf.rs/Tanjug)