Uništeno 44.000 ćurki zbog ptičjeg gripa u Holandiji: Uvedena zabrana transporta
                        0
                    
                    1
                Pojavio se opasni soj ptičjeg gripa u toj zemlji
Foto: Pixabay.com
                    Oko 44.000 ćurki uništeno je na jednoj farmi na jugu Holandije nakon pojave opasnog soja ptičijeg gripa u toj zemlji, saopštila je danas holandska vlada.
Farma se nalazi u grad Hedel, 50 kilometara jugoistočno od Utrehta.
Preporučujemo
Kako je DNK test rešio medicinsku misteriju i otkrio da je jedan doktor decenijama obmanjivao svoje pacijente
Bivši uragan Melisa stigao do Evrope, EVO gde se očekuju orkanski vetrovi: Na Karibima sejao smrt
Zabrana transporta uvedena je i za 10 obližnjih farmi, saopštilo je holandsko ministarstvo poljoprivrede, prenosi Tanjug.
Više od 10 slučajeva teškog oblika infekcije virusom ptičijeg gripa registrovano je u Holandiji u septembru, a desetine slučajeva zabeležene su i ranije ove godine.
U Francuskoj se takođe ponovo javljaju novi slučajevi ptičijeg gripa nakon što se ranije ove godine javio najveći ikad zabeležen talas te bolesti u toj zemlji, podseća Rojters.
Video: Telegraf na Karlovom mostu: Učinili smo tradicionalni običaj za sreću orlova
(Telegraf.rs)