Drama iznad Crnog mora: Ruski avion lovac presreo tri britanska aviona
0
0
M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Nakon što se ruski lovac približio britanskim avionima, oni su skrenuli i udaljili se od ruske granice
Foto: Twitter/Defensie
Ruski avion lovac Su-27 presreo je iznad Crnog mora strateški izviđački avion RC-135 i dva aviona lovca ''Tajfun'' britanskog ratnog vazduhoplovstva, koji su leteli ka ruskoj granici, saopštilo je danas rusko Ministarstvo odbrane.
Nakon što se ruski lovac približio britanskim avionima, oni su skrenuli i udaljili se od ruske granice, a ruski avion vratio se bezbedno na matični aerodrom.
Preporučujemo
Poznat identitet Srpkinje koja je stradala na Prokletijama: Helikopteri pokušali da stignu do devojke
U zemljotresu oštećena crkva Svetog Đorđa, počelo da se trese tokom krštenja: Stižu najnoviji snimci iz Grčke
U saopštenju se dodaje da nije bilo kršenja državne granice, dok je let ruskog lovca izveden u skladu sa međunarodnim pravilima za korišćenje vazdušnog prostora iznad neutralnih voda, bez prelaska vazdušnih puteva ili opasnog približavanja avionima strane države.
(Telegraf.rs/Tanjug)