ČUDESNO: Most u obliku zmaja koji bljuje vatru (VIDEO)
0
0
Sa više od 2.500 LED sijalica visoke energetske efikasnosti, "zmaj" je sposoban da bljuje vatru iz svojih usta i pljuje vodu, što će i raditi tokom velikih slavlja, festivala i vikenda u ovoj zemlji
U okviru proslave 38. godišnjice od kraja Vijetnamskog rata, vlasti lučkog grada Da Nanga otvorile su najveći zmajevski most na svetu.
Preporučujemo
STRAVA I UŽAS Pametni sat snimio šta se desilo planinaru nakon NAPADA MEDVEDA: Odvukao ga u šumu, a onda...
Nikola objavio fotografije neobične AJKULE u Jadranu: Kad joj vidite glavu, shvatićete zašto je zovu PRASAC
Sa više od 2.500 LED sijalica visoke energetske efikasnosti, "zmaj" je sposoban da bljuje vatru iz svojih usta i pljuje vodu, što će i raditi tokom velikih slavlja, festivala i vikenda u ovoj zemlji.
Kako pišu tamošnji mediji, radovi na mostu počeli su 2009. godine, a cena njegove izgradnje je 85 miliona dolara. Povezujući međunarodni aerodrom u ovom gradu sa plažama, ova struktura simulira izgled zmaja iz doba dinastije Li, koji je simbol vijetnamskog folklora.
Most je dugačak 166 metara, sagrađen je od čelika, a sam zmaj je ukupne dužine 568 metara i teži više od 2.000 tona.
Pogledajte video:
(Telegraf.rs)