Žene su plodne s 39 isto kao i s 27 godina
0
0
Jedna američka profesorka psihologije iznela je smelu tvrdnju da ženska plodnost s godinama nimalo ne opada
Već decenijama lekari plaše svoje pacijentkinje “otkucavanjem biološkog sata”, tvrdeći da je veoma važno rađati decu što pre. Međutim, psiholog Džin Tvindž tvrdi da između sposobnosti za začeće u 27. godini života i plodnosti sa 39 godina postoji tek zanemarljiva razlika.
Preporučujemo
"Srbi, svaka vam čast, derete nas Hrvate u tome" Hit objava zapalila region: "Moram da budem fer, bolji ste"
Ovo je žena (41) koju je ubio bivši u Omladinskih radnih brigada: Pretio joj, nakon zločina učinio nezamislivo
Tvindžova smatra da su žene bespotrebno zastrašivane zastarelim podacima, iz ere pre antibiotika, struje i adekvatnih medicinskih tretmana. Ukratko, uslovima iz vremena kada je kvalitet života bio na mnogo nižem nivou.
Ona smatra da žene ne bi trebalo da se obeshrabre i dozvole sebi da im stres utiče na mogućnost da zatrudne, jer u današnje vreme ne postoji razlog da one ne bi mogle da postanu majke sve dok imaju redovne cikluse.
(Telegraf.rs / DailyMail.com)