JETRA IZ EPRUVETE: Od matičnih ćelija stvorili funkcionalan organ
0
0
Naučnici su do sada pomoću matičnih ćelija uspevali da stvore tkiva, a sada im je prvi put uspelo o da stvore jedan potpuno funkcionalan ljudski organ
Japanski naučnici uspeli su da prvi put stvore potpuno funkcionalnu ljudsku jetru od matičnih ćelija dobijenih iz kože i krvi, što otvara vrata budućnosti u kojoj će jetra i drugi tako potrebni organi za transplantaciju moći da se proizvode u laboratoriji.
Preporučujemo
Šta se to događa u Rusiiji? Zbog čega je Vladimir Putin odjednom postao previše nervozan
"Kad napustim ovaj svet biće bez trunke žaljenja" Maca zgranut zbog eutanazije Noelije(25), poslao jaku poruku
Ipak, japanski tim sa Univerziteta Jokohama Siti ističe da će možda biti potrebno da prođe još desetak godina pre nego što se jetra odgajana u laboratoriji bude presađivala pacijentima.
(Tanjug)