Potres mozga predstavlja rizik za depresiju
0
0
Ukoliko vam se ove zime desi da se okliznete na ledu, primite udarac u glavu ili na bilo koji drugi način povredite lobanju, obavezno proverite da niste slučajno zaradili potres mozga
Veliko američko istraživanje, u kojem je učestvovalo 36.060 tinejdžera, pokazalo je da nakon potresa mozga postoji povećanje rizika za depresiju.
Preporučujemo
Pucaju gromovi, kiša lije kao iz kabla, a ovi delovi već zavejani! Preti orkanska bura, pašće i do 50 cm snega
Ko je bio Miša Omega koji je nađen mrtav u stanu? Biznismen i vlasnik 100 firmi, ovako je stekao nadimak
Naučnici Univerziteta Vašington koristili su podatke ispitanika starih od 12 do 17 godina, od kojih je 2,7 odsto ranije imalo potres mozga, a 3,4 odsto dece imalo je dijagnozu depresije. Deca koja su pretrpela potres mozga imala 3,3 puta veći rizik za dijagnozu depresije.
Dodatno povećanje učestalosti depresije posle potresa mozga je zabeleženo kod starijih ispitanika, odnosno u uzrastu od 15 do 17 godina.
(Telegraf.rs / Tanjug)