Satanizam ili najhrišćanskiji običaj - prava istina o novom trendu postavljanja obrnutih jelki za kojim su svi poludeli (FOTO)

Internet su preplavile slike obrnutih novogodišnjih jelki iz celog sveta, međutim, da li je u pitanju satanistički čin ili nešto drugo?

Ako ste mislili da je najnoviji trend obrnutih jelki koje vise sa plafona samo još jedan marketinški trik kako bi se ljudima uzele pare, grešite.

Kako da odledite šoferšajbnu za 5 sekundi, a da ne morate da grebete staklo (VIDEO)

Tradicija postavljanja jelki koje vise sa plafona zapravo potiče iz Istočne Evrope i nema nikakve veze sa satanizmom kako su pojedini mediji počeli da sumnjaju, već naprotiv.

Prvi zabeleženi slučaj kićenja jelke potiče iz 1500. godine u Rigi. Rane jelke bile su simbol rajskog drveta iz rajskog vrta i bile su ukrašavane hranom i cvećem kako bi označile blagostanje i izobilje.

Obrnuta jelka u Istočnoj Evropi predstavlja simbol hrišćanstva jer podseća na oblik razapetog Isusa Hrista.

Sudeći po predanjima, kada je video kako pagani u Nemačkoj u 7. veku obožavaju hrast, engleski Sveti Bonifacije je bio razjaren. Potpuno besan u naletu besa odlučio je da poseče drvo, ali je na njegovom mestu izrasla jelka. Njen trouglasti oblik proglasio je za sveto trojstvo.

Zbog toga, pagani koji su se okrenuli hrišćanstvu počeli su da obožavaju jelke kao drvo svetog trojstva.

Obrnuto postavljene jelke su uobičajene među mnogim slovenskim narodima - Poljacima, Slovacima i Ukrajincima.

Međutim, kako su se ove zemlje vremenom polako okretale ka Zapadu, obrnute jelke ustupile su mesto nešto manje neobičnim, standradnim jelkama, koje većina ljudi i dan danas stavlja u svoje dnevne sobe.

(Telegraf.rs)