Prvi smrtni slučaj u Kanadi nakon vakcinacije AstraZenekom
1
1
Vakcinisana osoba je dobila krvni ugrušak
Foto: Tanjug/AP
U kanadskoj provinciji Kvebek potvrđen je prvi smrtni slučaj osobe koja je nakon vakcinacije AstraZenekom dobila krvni ugrušak.
Preporučujemo
KRVAVA DRAMA U NIŠU: Staford kidao sve pred sobom, a onda je ovaj mladić uradio nešto ŠTO JE SPASILO ŽIVOTE!
Poljubio je u čelo i nestao na 17 godina: Žena i sinovi nisu znali gde je, a onda se desio šokantan susret
Do sada je u celoj Kanadi potvrđeno najmanje pet slučajeva pojavljivanja krvnog ugruška nakon vakcinacije, ali zvaničnici i dalje tvrde da je korist od vakcinacije veća od potencijalnih rizika, javlja Rojters a prenosi Tanjug.
Ministar zdravstva Kvebeka potvrdio je da je do sada u toj provinciji preparatom kompanije AstraZeneka vakcinisano oko 400.000 ljudi.
(Telegraf.rs)