
Amerikanci tvrde: Rusi napravili "vozilo Džejmsa Bonda"
Na internetu se nedavno pojavio video u kome se govori o dizajnu i nameni ruskog višenamenskog glisera "Drozd". Zbog svog futurističkog izgleda i specifičnih tehničko-taktičkih sposobnosti američki sajt The Drive ga je prozvao "vozilom Džejmsa Bonda".
Interesantno je da su i američki eksperti na osnovu svega nekoliko fotografija ovog vozila pokušali da identifikuju njegove glavne karakteristike - prenosi internet portal RG.
- Po površini vode vozilo pokreće specijalni propeler koji proizvodi efekat vodenog mlaza. Vozilo će biti upotrebljivo u jedinicama mornaričke pešadije, Spestaza, ali i spasilačkim službama. Ova vozila će moći da se upotrebljavaju i u vatrogasnim akcijama - rekao je za FlotProm glavni konstruktor projekta Sergej Terešenkov.
Zahvaljujući sposobnosti glisiranja "Drozd" na površini vode može da razvije brzinu od 70 km/h, dok je na kopnu njegova maksimalna brzina do 100 km/h, piše Russia Beyond.
Pogonski dizel motor razvija snagu od 260 "konja". Vozilo je opremljeno automatskim menjačem, kao i vitlom i centralizovanim sistemom za kontrolu točkova. Naime, prilikom savlađivanje vodene prepreke, točkovi se uvlače u trup vozila.
Čvrsta konstrukcija krova vozila omogućava kačenje različitih tipova naoružanja. U zadnjem delu "Drozda" nalazi se desantni odsek u koji se može smestiti osam vojnika sa punom opremom. Masa korisnog tereta koji može da prevozi iznosi 1.500 kilograma, a masa samog vozila dve tone.
Video: Prodaje se čuveni Bondov Aston Martin: Cena - prava sitnica
(Telegraf.rs)
Video: HONOR 400 je telefon koji nudi nešto što za ovu cenu nećete videti nigde
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Dik
... a kad bi ga spustio u vodu !?
Podelite komentar