Grom pogodio električni automobil 3 puta zaredom
Električni automobil BYD Song je nedavno tri puta pogodio grom. Nadzorne kamere okolnih automobila snimile su incident, a putnici su nepovređeni.
Električni automobil, slično kao i druga vozila, delovao je kao takozvani Faradejev kavez, pa je metalna ljuska vozila raspršila struju preko svoje površine.
Nakon incidenta, mehaničari su pregledali BYD Song Plus EV i otkrili da baterija, motor i upravljačka jedinica nisu oštećeni.
Odlučujući faktor bila je ugrađena funkcija automatizovanog isključivanja sistema, koja je stupila na snagu u slučaju udara groma. Odmah je prekinuto napajanje i tako su sprečeni kratki spojevi.
To pokazuje da su visokonaponske baterije modernih električnih automobila takođe zaštićene od ekstremnih scenarija poput udara groma.
Snimak je objavljen uz komentar; "Brzo punjenje direktnim udarom groma".
(Telegraf.rs / Avaz)
Video: Pakao se spustio na zemlju: Sevalo je sa svih strana, dok su vozili auto udario ga je grom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
нибрС
Е то се зове брзо пуњење…
Podelite komentar