≫

Primera kao Superliga Srbije: Tri utakmice - tri gola, a onda je Selta u Granadi nadoknadila sve!

Loš učinak igrača kojima je u opisu radnog mesta da postižu golove

• 0

Nije bilo mnogo uzbuđenja, a ni golova u tri utakmice španskog prvenstva koje su odigrane u nedelju. Tek u četvrtoj koja je odigrana u Granadi videli smo pravi fudbal.

Domaći tim dočekao je Seltu iz Viga i mnogo se loše proveo jer su gosti pobedili sa 3:0. Golove su postigli Jozabed 23, Dijaz 73 i Beauvie 76.. Za ekipu Selte igrao je i Nemanja Radoja do 69. minuta.

Na preostale tri utakmice, viđena su samo tri pogotka, od toga dva na utakmici Betis - Eibar, koju je domaći tim rešio na najbolji način: trijumfom nakon tri vezana poraza koji im je obezbedio sigurno mesto u sredini tabele i miran ulazak u finiš sezone.

Na "Benito Viljamarinu" bilo je 2:0.

Nije moglo bolje da počne za "zeleno-bele" u čijim je redovima, od početka, igrao sve standardniji bivši igrač Partizana Darko Brašanac. Već u 2. minutu Žonas Martin je odlično odreagovao glavom u kaznenom prostoru i matirao golmana Baskijaca.

Betis je u nastavku igrao sa mnogo opreza i čekao pravu priliku da još jednim golom zada konačan udarac gostima, a dogodilo se to minut pre kraja, kada je, posle kontre, Sebaljos precinim prizemnim udarcem u dalji ugao, stavio tačku na ovaj meč.

U derbiju dana, Valensija i Sevilja su razočarali utakmicom bez golova.

Prethodno, Espanjol je kao gost savladao Leganes rezultatom 1:0 i nastavio poteru za pozicijom koja garantuje igranje u Evropi naredne sezone.