≫

Svetsko dvoransko prvenstvo u atletici je počelo: Iznenađenje na startu, srpski takmičari se nadmeću u petak!

Tamara Salaški i Maja Ćirić nastupaju u petak

• 0

Svetsko dvoransko atletsko prvenstvo u Birmingemu zvanično je počelo, a već na startu smo imali malo iznenađenje.

Rus Danil Lisenko pobedio je svetskog šampiona Mutaza Esu Baršima u skoku uvis.

- Ovo je najveći rezultat u mojoj karijeri - rekao je Rus posle preskočenih 2,36m, što mu ipak nije rekord karijere, imao je skok za centimetar bolji prošle godine.

I u ženskoj konkurenciji u skoku je zlato otišlo u Rusiju, u ruke Marije Lasitskene. Srebro je osvojila Vašti Kaningem, a bronzu Alesija Trost.

Genzebe Dibaba osvojila je zlatnu medalju na 3.000 metara. Ona je trčala osam minuta i 45.05 sekundi i tako osvojila treće uzastopno zlato u dvorani.

Od srpskih takmičara prvog dana niko nije bio na terenu.

Međutim, u petak ćemo na stazi gledati Tamaru Salaški i Maju Ćirić u trci na 400 metara. Tamarina kvalifikaciona grupa je na programu od 12.20, a Majina od 13.10.

Asmir Kolašinac će se u subotu boriti za medalju, a Ivana Španović u nedelju.