Potvrdili dominaciju: Spartak iz Moskve osvojio jedini domaći trofej koji mu nedostaje u istoriji (VIDEO)

Pehar je u rukama šampiona

• 0

Spartak iz Moskve je potvrdio dominaciju u Rusiji!

Aktuelni šampion osvoji je prvi Superkup u svojoj istoriji, nakon što su savladali gradskog rivala Lokomotivu rezultatom 2:1.

I to tek posle produžetaka, kada su Adrijano i Promes pogađali u 101. i 113. minutu. jedini gol za Lokomotivu postigao je Fermnandes u 115. minutu iz sjajno itvedenog slobodnog udarca.

Spartak je Superkup igrao tri puta (2004, 2006, 2007), ali tek sada su uspeli da se domognu trofeja.

Na klupi Spartaka na ovom meču bio je i Marko Petković, najnovije pojačanje iz Crvene zvezde. S druge strane, reprezentativac Nemanja Pejčinović upisao je odličnu partiju.