≫

Premijer ludilo se nastavlja: Siti pobedio u 97. minutu, utakmica trajala 100 minuta - navijači "građana" u histeriji! (FOTO)

Rahim Sterling junak gostiju na "Vitaliti" stadionu

• 3

Mančester siti je na volšeban način, poput Toma Kruza u "Nemogućoj misiji" preživeo gostovanje Bornmutu, i ne samo to: pobedio je - i to kako!

Golom u sedmom minutu nadoknade vremena preko Rahima Sterlinga tim Pepa Gvardiole savladao je domaći sastav rezultatom 2:1, u meču koji je trajao okruglo 100 minuta.

Glavni sudija meča produžio ga je pet minuta, bilo je previše sitnih prekida, pokazao je igračima oba tima čak 12 žutih kartona (i jedan crveni, Sterlingu) i delom i zbog toga se igralo i preko dodatnih pet minuta.

I baš u tom "dodatku", Siti je izveo preciznu akciju koju je krunisao golom, na opšte oduševljenje svojih navijača od koji su pojedini uleteli na stazu slaveći sa igračima u opštem metežu.

Sjajno se u datoj situaciji snašao Sterling.

Najpre je odigrao desno ka Danilu, ovaj je mu je asistirao povratnim pasom posle kog je Sterling uz mnogo sreće uspeo da pošalje loptu u nebranjeni deo gola. Bio je to plasiran udarac unutrašnjim delom kopačke, ali je lopta dobila čudnu putanju i završila u mreži.

Bio je to hitrom napadaču već osmi gol u šest mečeva sa Bornmutom kome je postigao najviše pogodaka u karijeri.

Sterling je odmah potom zbog preterane radosti zaradio drugi žuti karton.

Dramatičnom finišu meča prethodili su golovi Čarlija Denielsa za 1:0, i Hesusa za egal takođe u prvom poluvremenu.

Sitiju je ovo bila druga pobeda ovesezone, dok je Bornmut pretrpeo i treći poraz, a ovaj im je svakako pao najteže.