≫

Gazi Siti, al' gazi i Junajted: Nova "četvorka" Murinjove čete, Matić asistent, Runiju preseo povratak (VIDEO)

Bivši kapiten pozdravljen ovacijama, pa gledao nemoć svog tima

• 0

Mančester siti deluje prilično zastrašujuće u povoju sezone, ređa pobede Gvardiolin tim (5:0 Liverpul, 6:0 Votford), ali ni gradski rival Junajted ne zaostaje mnogo po pitanju pobeda i popravljanja gol razlike.

Murinjov tim je posle kiksa u prethodnom kolu sa Stoukom (2:2) u 5. rundi nastavio u ritmu sa samog starta sezone, pobeđen je Everton 4:0, mada je do 83. minuta bilo 1:0 golom Antonija Valensije koji zaslužuje posebnu pažnju.

Matić je već u 4. minutu upisao asistenciju za Ekvadorca čiji je projektil iz poluvoleja završio u gornjem uglu gola Pikforda.

Čuvao je Junajted "minimalac", nije Everton bio opasan rival, ali navijači nisu mogli da budu spokojni sve do sedam minuta pre kraja, kada je usledio "rafal" domaćeg tima.

Lukaku je navukao dvojicu igrača na sebe pre nego što je proigrao Mhitarjana, kome nije bilo teško da duplira prednost i reši pitanje pobednika.

Međutim, nisu stajali igrači Mančestera...

Lukaku je postigao novi gol, minut pre kraja, nedugo pošto je iz "slobodnjaka" pogodio "zid" gostiju. Loptu je u peterac ubacio Lingard, a stameni Belgijanac je sjajno ispratio akciju i zakucao u mrežu.

Konačan rezultat u nadoknadi vremena postigao je rezervista Rašford iz penala.

Za razliku od Junajteda, Evertonu ne cvetaju ruže na početku sezone, bio je ovo treći uzastopni poraz ekipe Ronalda Kumana, četvrti računajući i nedavni debakl u Ligi Evrope u Italiji protiv Atalante (3:0).

Samo četiri boda iz pet mečeva sakupile su "karamele"