Ronaldo prvim golom ove sezone sprečio blamažu Reala u predgrađu (VIDEO)

Portugalac postigao gol za pobedu Madriđana u 85. minutu

• 0

Mučio se Real Madrid na stadionu "Koloseum Alfonso Perez" protiv Hetafea, mučio i namučio, ali je na kraju odneo "ceo plen" u duelu sa gradskim rivalom - 1:2.

Kad je bilo najvažnije da se "zapne", Kristijano Ronaldo je pokazao klasu: u 85. minutu je utrčao kroz pukotinu u odbrani domaćeg tima, sačekao pas i onda poslao neodbranjivi volej u mrežu domaćeg sastava, za pobedu koja znači i ostanak na bliskom odstojanju za Barselonom u šampionskoj trci.

Sedam razlike je i dalje distanca između najvećih španskih klubova.

Strelac prvog gola za goste bio je Karim Benzema u 39. minutu posle sjajne solo akcije, i delovalo je tada da će Real mirno privesti meč kraju, ali...

U 56. minutu Horhe Molina Vidal je bio u pravo vreme na pravom mestu posle tropotezne akcije i sa peterca matirao Kika Kasilju, za veliku brigu gostiju.

U nastavku, Real je pojačao tempo, pojačao i prisustvo na polovini rivala i zadao mu bolan udarac u smiraj utakmice.

Ko bi drugi, nego Ronaldo.

Zanimljivo, bio je to njegov tek prvi gol u prvenstvu ove sezone (pauzirao prva četiri kola zbog kazne), ali i te kako važan u jurnjavi za Kataloncima.

U još jednoj utakmici današnjeg programa, u okviru 8. kola, Atletik je na svom terenu savladao Sevilju 1:0.

Strelac pobedonosnog gola za Baskijce bio je Mikel Vesga u 43. minutu.