≫

Kiks Reala u Bilbau, nisu uspeli da daju gol. Barsa izgubila bodove kod kuće! (VIDEO)

Real Madrid odigrao bez golova protiv Atletik Bilba

• 5

Fudbaleri Atletik Bilbaa uzeli su bod Real Madridu u meču 14. kola Primere. Meč je završen 0:0.

Real je napadao neverovatno na meču, ali nije uspeo da probije granitnu odbranu domaćina i odlične bravure golmana.

Kristijano Ronaldo je imao odličnu priliku u 85. minutu kada je šutirao glavom u ugao gola posle centaršuta, ali je ponovo golman Atletika bio na visini zadatka.

Prethodno je već odbranio nekoliko dobrih šuteva kraljevskog kluba. Real je poslednjih nekoliko minuta igrao bez Serhija Ramosa koji je zbog dva žuta izašao iz igre.

Međutim, kiksnula je i Barselona, koja je igrala nerešeno sa Seltom 2:2.

Znala je Selta kroz istoriju da pomrsi račune španskim velikanima, a tako je bilo i sada u 14. kolu Primere. Gosti iz Viga su odoleli Barseloni na Kamp Nou i uspeli da odnesu bod posle 2:2 na kraju meča.

Bila je Barselona bolji rival, ali je ostala bez celog plena.

Šokirao je Jago Aspas navijače i igrače Barselone u 20. minutu kada je doneo prednost svojoj ekipi. Povukao je Aspas loptu iskosa sa desne strane, kasnili su defanzivci Barse, pa je uspeo da prosledi loptu ka saigraču čiji je udarac odbranio Ter Štegen, ali je Aspas ispratio akciju i bez problema smestio loptu u mrežu.

Međutim, nije dugo trajalo slavlje fudbalera Selte. Samo dva minuta kasnije, Lionel Mesi je na asistenciju Paulinja, rutinski savladao čuvara mreže gostiju i doneo izjednačenje.

Inicijativa domaćih nije urodila plodom do kraja poluvremena, pa se nerešenim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku je Barsa pretila, stvarala šanse, ali nije Selta bila nemoćna.

Posle jedne "klasične" Barsine akcije, Luis Suarez je u 62. minutu doneo vođstvo Kataloncima.

Ipak, imala je Selta spreman odgovor. Ponovo je Aspas probio po strani, uposlio Gomeza koji se odlično snašao i zatresao mrežu protivnika za konačan rezultat.

Barselona je ostala na prvom mestu na tabeli sa pet bodova više od Valensija koja ima utakmicu manje.