≫

Bajern nastavlja po starom, Dortmund je u problemu, Hofenhajm "razbio" Lajpcig

Raspucani su bili fudbaleri u Bundesligi

• 0

Posle nešto lošijeg početka sezone, Bajern se "probudio" i vratio na pobednički kolosek. Poraz od Mehengladbaha u prethodnom kolu nije uticao na Bavarce koji su u 14. rundi Bundeslige savladali Hanover rezultatom 3:1.

Od starta je velikan iz Minhena krenuo sa napadima i u 17. minutu stigao do vođstva golom Artura Vidala.

Međutim, igrači Hanovera su imali svoje prilike i do kraja poluvremena uspeli da izjednače rezultat. Najpre je Sven Ulrih zaustavio udarac Fulkruga sa bele tačke, ali je u 35. minutu bio nemoćan kada je Benšop posle kornera zatresao mrežu.

Pritiskao je Bajern u nastavku, što je na kraju donelo rezultat. Kingsli Koman koji se posle sjajnog prijema lopte, lepo snašao i smestio loptu iza leđa golmana gostiju. Tačku na "i" stavio je Robert Levandovski koji je iz penala postavio krajnji rezultat.

Hofenhajm je na svom terenu lako izašao na kraj sa Lajpcigom pobedivši 4:0. Amir je u 13. minutu pogodio za vođstvo, da bi se na nove pogotke čekalo do drugog poluvremena.

Gnabri je sa dva gola u razmaku od 10 minuta raspršio nade gostiju da mogu do dobrog rezulata. U finišu meča, Ut je postigao i četvrti gol za Hofenhajm i ubedljivu pobedu nad Lajpcigom.

Dortmund ne liči na sebe. Ekipa Petera Boša je remizirala sa Leverkuzenom i tako nakon tri vezana poraza upisala i dva uzastopna remija. Voland je doveo domaće u vođstvo u 30. minutu, da bi Jarmolenko u 73. uspeo da izjednači, iako su gosti imali igrača više nisu uspeli da materijalizuju brojčanu prednost.