≫

Vojvodina šokirala Partizan u Humskoj: Veliki kiks Stojkovića u završnici meča! (VIDEO)

Podela bodova u derbiju 20. kola Superlige Srbije

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Vojvodinom (1:1) u derbiju 20. kola Superlige. Zoran Tošić je dao gol za Partizan u 48. minutu, ali je u 86. minutu izjednačio Kojašević posle velikog kiksa Vladimira Stojkovića, kojim je Vojvodina izvukla bod.

Uslovi za igru su bili nehumani, jer je mnogo snega palo pre meča, što je odložilo početak za sat vremena, dok sneg nije očišćen, a u tome su učestvovali i fudbaleri i rukovodstvo Partizana.

Posle podele bodova, Partizan ostaje na šest bodova zaostatka za Crvenom zvezdom i nije iskoristio kiks večitog rivala na gostovanju Bačkoj u ovom istom kolu.

PARTIZAN - VOJVODINA 1:1

(Tošić 48, Kojašević 86)

PARTIZAN: Stojković, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Ostojić, Vulićević, Everton, Pantić, Tošić (52. minut), Nemanja G. Miletić, Tavamba, Ožegović

Rezerve: Jovičić, Antonov, Radin, Đuričković, Marjanović, Suma, Solomon

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Veselinović, Saničanin, Antić, Vukasović, Kojašević, Jovančić, Mesarović, Kalezić. Mihajlović

Rezerve: Perić, Lazarević, L. Zličić, Subotić, Devetak, M. Zličić, Nešković

Stadion: FK Partizan

Sudija: Zoran Široki

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste bilo šansi, koje nisu iskorišćene na obe strane. Fudbalerima očigledno nisu odgovarali uslovi igre i sneg koji je neprestano padao.

Iako je teren očišćen pred početak meča, brzo je sneg ponovo posle već dvadesetak minuta zabeleo teren, pa je bilo veoma teško uočiti loptu i linije. U takvim uslovima nisu se najbolje snašli ni fudbaleri Partizana ni Vojvodine.

Imali su i jedni i drugi nekoliko prilika u prvih 45 minuta, ali ih nisu iskoristili, a svakako najbolju je propustio Leandre Tavamba, kada je posle centaršuta sa desne strane imao idealnu poziciju za šut glavom, ali je poslao loptu pored stative.

Pred početak drugog poluvremena očišćene su linije terena i počelo je da se igra crvenom loptom za sneg, a posle nešto više od dva minuta nastavka Partizan je i poveo.

Zoran Tošić je dobio jednu loptu pred peterac sa leve strane, predriblao je Rockova i poslao loptu u mrežu.

Nakon toga je tempo utakmice prilično pao, a Vojvodina je svoju priliku za gol sačekala u 86. minutu, kada je Stojković napravio veliki kiks, kada mu je posle jednog centaršuta sa desne strane ispala lopta, nakon toga je pogodila Nemanju R. Miletića u nogu, a potom se odbila do Kojaševića, koji je ubacio u praznu mrežu.

Nakon toga je meč produžen za čak 7 minuta, jer se u jednom momentu utakmica i prekinula da bi se očistio sneg, ali je odbrana Vojvodine izdržala nalete crno-belih i osvojila veliki bod u Humskoj, kojem će se sigurno obradovati i navijači Crvene zvezde.

Problem za Đukića na ovom meču predstavljale su i povrede, zbog kojih je morao u ranoj fazi da izvede Evertona Luiza, koga je u 34. minutu zamenio Radin nakon što je dobio udarac u koleno.

Potom je odmah nakon gola Tošić morao van terena kada je osetio bol u listu, pa ga je zamenio Saša Marjanović.