Čukarički bolji od mesara iz Češke, Lalatović vikao sa klupe: Ovo nije fudbal, ovo je MMA! Mi nećemo da se bijemo!

Srpski tim golom Bojića savladao Mladu Boleslav, čiji igrači su većinu meča ''tukli po nogama''

• 3

Fudbaleri Čukaričkog uspešno su otvorili pripreme na Kipru, pošto su u prvom test meču u Limasolu savladali Mladu Boleslav rezultatom 1:0 (1:0).

Strelac jedinog gola za Brđane bio je kapiten Petar Bojić, i to u trenutku kada je utakmica na terenu sve više počela da liči na MMA meč. Igrao se 60. minut kada je popularni Bojke, levicom sa nekih 16 metara, našao lopti put do mreže.

>>> Sa Džajom dogovorio prelazak u Zvezdu, zatim su ga naterali da krišom ide u Dinamo ZG, da bi Prosinečki sve javio crveno-belima: Filmska priča igrača Čuke (VIDEO)

Prethodno su ''mesari'' iz Češke nekoliko puta oštro startovali nad igračima Čuke i bili blizu toga da ih ozbiljnije povrede.

Nakon što je medicinski tim Brđana još u prvom poluvremenu morao da pomogne Fofani, na početku drugog poluvremena jedan češki fudbaler udario je Zorića u leđa, dok je ovaj ležao na zemlji.

Zorić nije mogao da se zaustavi i odgurnuo je protivničkog igrača i tako automatski stvorio gužvu na terenu.

Oštri startovi nastavili su se i nakon toga, što je poprilično iznerviralo Nenada Lalatovića.

This is football, not MMA (ovo je fudbal, a ne MMA) - rekao je Lalatović svom kolegi na klupi Mlade Boleslav Dušanu Uhrinu.

Zatim se obratio i svojim igračima:

Igrajte fudbal, neću bre da se bijem sa njima. Mi to ne znamo.

Čuka je bila bolji rival tokom 90 minuta, Mada su Česi imali dve sjajne prilike. Jednu u prvom, jednu u drugom poluvremenu. U oba navrata je Kirovski maestralno reagovao.

Pored gola, Čuka je najbolju priliku imala u 36. minutu kada je Ovusu šutirao pored stative iz izgledne prilike.

Čuka je meč počela u sastavu: Kirovski, Stevanović, Bogosavac, Puškarić, Kopitović, Docić, Zorić, Bojić, Ovusu, Milić i Fofana. Petar MIćin nije igrao, jer je samo sat vremena pre utakmice saznao da ide u Udineze.

Lalatović je u poslednjih 25 minuta promenio kompletan tim, a vredi pomenuti da je Ognjen Mudrinski dobio još jednu priliku da zaigra. Ovo je definitivno najveća minutaža za njega otkakos e oporavio od teške povrede.

Ono što može da raduje kompletan stručni štab Brđana jeste to što su se fudbaleri tokom meča trudli da taktičke zamisli sa treninga prenesu na utakmicu.

Upravo je taj presing koji Lalatović stalno forsira najzaslužniji za gol Bojića. Fofana je uzeo loptu i asistirao svom kapitenu.

Brđani naredni meč na Kipru igraju u petak.

(Mario Marić - izveštač Telegrafa sa Kipra)