≫

Siti je već hladio šampanjac za titulu, a onda su im Crveni đavoli surovo pokvarili žurku! (VIDEO)

Pol Pogba je heroj Junajteda u velikom trijumfu na Etihadu

• 0
Ofarbao kosu u boje Sitija, dao dva gola i ućutkao Gvardiolu za komentare pre utakmice da im je nuđen; Foto: AP/Tanjug

Kakav fudbal je viđen je u mančesterskom derbiju, gde je Mančester junajted kao gost slavio sa 3:2 protiv Sitija, koji je posle prvih 45 minuta već hladio šampanjac za titulu, koju bi i matematički obezbedili da su pobedili na ovoj utakmici.

Kompani je u 25. minutu posle kornera i odličnog skoka zakucao loptu u mrežu Junajteda, a kada je Gundogan u 31. matriao De Heu mnogi su već počeli da slave na tribinama i već su videli pehar u rukama.

Tako nisu mislili i fudbaleri Junajteda, a naročito ne Pol Pogba, koji je direktno prozvan pred derbi od strane trenera Sitija Pepa Gvardiole.

Pol Pogba slavi, dok fudbaleri Sitija tuguju; Foto: AP/Tanjug

U 53. minutu je Francuz, koji je ofarbao kosu u bojama Sitija specijalno zbog Gvardiole, zakucao loptu iza leđa Edersona nakon dobre asistencije Erere, da bi samo dva minuta kasnije postigao još jedan gol nakon asistencije Aleksisa Sančeza.

Potpuni šok za navijače Sitija viđen je u 69. minutu, takođe posle asistencije Sančeza, kada je zakucao loptu u mrežu rivala za veliki trijumf.

Siti će sasvim sigurno osvojiti titulu, jer ima i dalje veliku prednost od 13 bodova, ali su psihički potpuno demolirani, jer nakon poraza od Liverpula od 3:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona, doživeli su veliki šamar u gradskom derbiju.