Bivši pik Zvezde presudio Čileu, Rumuni slavili protiv prvih rivala Orlova na pripremama! (VIDEO)

Sjajan je bio Budesku kao džoker

• 3

Fudbaleri Rumunije pobedili su Čile sa 3:2 u Gracu.

U prijateljskom meču, naši severoistočni susedi su bili bolji od učesnika Mundijala, a na utakmici su viđena dva preokreta.

Stančiju je doveo ekipu u vođstvo u 13. minutu posle lepog prodora po levoj strani, da bi posle slobodnog udarca izjednačio Maripan, zbog sjajnog skoka u petercu.

>>>Gledajte "orlove" na pripremnim utakmicama Mundijala za 30 evra

Rejes je izjednačio pošto se prošetao kroz 16-erac Rumuna, ali su Rumuni bili uporni u želji da se pokažu protiv mundijalskih učesnika.

Sjajna i brza akcija u tri poteza, Čipčiju je servirao loptu Deaku i mnogo bolje odbrane od čileanske ne bi ovo zaustavile.

Za kraj, nekadašnja želja Zvezde, Budesku, odigrao je sjajan dupli pas i uklizao pre intervencije golmana za 3:2, u 84. minutu.

Orlovi će 4. juna igrati protiv Čilea, a 9. protiv Bolivije, što će im biti pripremni dueli za Mundijal.