≫

Šaćirijev debi iz snova: Rasturio je Junajted makazicama za 4:1, morao je i Grujić da mu čestita (VIDEO)

Velika pobeda Crvenih na Mičigen Stadionu

• 10

Fudbaleri Liverpula deklasirali su Mančester junajted na prijateljskom meču u SAD sa 4:1, a zvezda utakmice bio je Džerdan Šaćiri.

Dva penala i dva momenta inspiracije švajcarskog Albanca bili su kobni trenuci za Đavole, koji su samo uspeli da izjednače u 31. minutu preko Pereire iz slobodnjaka.

Prethodno je Salah iznudio penal, Mane je bio realizator, dok je prava kanonada počela u 66. minutu.

Grujića je majstorijom bacio u trans Foto: Tanjug/AP

Šaćiri je prvo samo servirao kao na tacni loptu Staridžu, da bi Odžo bio strelac iz novog penala, koji su prilično naivno napravili izabranici Žozea Murinja.

Tačku na meč stavio je Šaćiri spektakularnim makazicama u 82. minutu, čime je potvrdio da ne planira da bude samo rezervna opcija u ekipi.

Inače, zanimljivo je da je Murinjo imao samo jednu izmenu na poluvremenu, a pet je napravio od 71. minuta, dok je Klop u pauzi napravio pet promena, a u 65. minutu promenio je još šestoricu igrača.